Dětský tenisový klub Skuteč - 

ODDÍLOVÉ TURNAJE A SOUTĚŽE DRUŽSTEV 2014-
BABYTENIS
(ročníky 2005 - 2006)

Na této stránce se dozvíte termíny a všechny informace o našich turnajích a soutěžích jednotlivců i družstev kategorie BABYTENIS chystaných v letošním roce. A samozřejmě také jejich výsledky.

VÝCHODOČESKÉ SOUTĚŽE DRUŽSTEV 2014:  
Do Východočeského přeboru družstev(Memoriálu Zdeňka Kocmana) v kategorii Babytenis jsme letos přihlásili jedno družstvo. Rozpis VČ přeboru družstev najdete zde!
Včetně nás se letos této týmové soutěže babytenistů účastní celkem 46 VČ družstev, které byly rozděleny do osmi skupin. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny Pardubicko B!
Ve skupinách se utká každý s každým a dva nejlepší z každé skupiny pak postupují do vyřazovací části(play off).
Jednotlivá utkání se skládají vždy ze čtyř dvouher a dvou čtyřher. K odehrání zápasu je potřebný minimální počet čtyř hráčů. V případě rovnosti bodů rozhodují o vítězi utkání poměr zíkaných gamů. Utkání se hrají zpravidla od 14:00! Hrací den je obvykle sobota!
Nominaci na utkání určí vždy v týdnu před daným zápasem kapitán družstva a jeho zástupce a to s přihlédnutím k tréninkové docházce a tím související aktuální výkonnosti!  Soupiska družstva byla sestavena s přihlédnutím k loňským výsledkům a žebříčku v SŽL 2013!

Soupiska družstva Babytenisu DTK Skuteč:       
Horák Kryštof(2005), Krčil Marek(2006), Paulus Tomáš(2005), Dvořáček Lukáš(2005)
- náhradníci - Paulus Patrik(2006), Vacek Tomáš(2005), Brožka Oldřich(2006), Myšková Adéla(2005), Kučerová Viktorka(2005)
Kapitán družstva - Paulus Tomáš(tel: 721232418)
Zástupce kapitána - Krčil David
  
Na hostování do TK Hlinsko byla zapůjčena Nela Odehnalová!

 
Termíny utkání družstva DTK Skuteč:       
 sobota 3.května - Tesla Pardubice - DTK Skuteč - 5:1
 
sobota 10.května - DTK Skuteč - TK Pernštýn Pardubice B - 3:3(26:26)
 
sobota 24.května - TK SB Světlá nad/S. - DTK Skuteč - 1:5
 
sobota 1.června - DTK Skuteč - TJ Jiskra Havlíčkův Brod B - 6:0
neděle 15.června - DTK Skuteč - TK Hlinsko - 0:6 
OFICIÁLNÍ TURNAJE JEDNOTLIVCŮ V KALENDÁŘI ČTS: 
  
      
  
- INFO pro rodiče: Na webových stránkách ČTS již naleznete také program individuálních turnajů pod hlavičkou ČTS, kterých se může zúčastnit kterýkoli registrovaný člen našeho oddílu a to dle své libosti!  Pro každého hráče, který je už schopen poměřovat své síly s hráči z jiných oddílů a který má chuť či ambice se i nadále zlepšovat, je každá účast na takovémto turnaji obrovskou herní i psychickou zkušeností... Což potvrzují i výsledky všech našich hráčů, kteří se těchto turnajů pravidelně zúčastňují...  ZDE si můžete prohlédnout všechny aktuálně pořádané turnaje babytenistů pod hlavičkou ČTS. Přihlásit na turnaj se můžete sami nebo prostřednictvím vedoucího Vašeho družstva, u kterého si také můžete zjistit Vaše přihlašovací údaje... 

  - POZOR! Letos opět i my pořádáme oficiální turnaj babytenistů, zařazený do kalendáře ČTS! Očekáváme proto maximální účast našich hráčů na námi pořádaném turnaji a to i těch, kteří jinak na přespolní turnaje nejezdí! Kdy jindy by se měli takovéhoto turnaje zúčastnit, když né právě na domácích kurtech? Podotýkáme, že obvyklé startovné na letních turnajích této kategorie je 200,-Kč! Hráči DTK Skuteč se zaplaceným členským příspěvkem se však mohou zúčastnit našeho domácího turnaje bez zaplacení startovného!
  
6.9.2014 - DTK SKUTEČ CUP - celostátní turnaj - (účast našich babytenistů je "dobrovolně povinná")


 


Co je to babytenis?

Babytenis je v podstatě normální tenis, který je svými pravidly přizpůsoben dětem ve věku 8 a 9 let. Hlavním rozdílem oproti normálnímu tenisu je zkrácení zápasu např. na jeden set nebo méně gamů a použití speciálních míčů. Tyto míče vypadají stejně jako normální "tenisáky", jsou však o něco lehčí a měkčí. Babytenis tvoří přirozený přechod mezi minitenisem a "velkým tenisem".

Proč babytenis?

Babytenis umožňuje dětem dále rozvíjet všechny herní dovednosti, získané v minitenise. Přechod z minitenisu na velký dvorec není, při použití "babytenisových" míčů, pro osmileté děti žádným problémem. Při použití speciálních míčů mohou osmi a devítileté děti trénovat všechny herní situace, dohrávat body proti sobě navzájem, využívat pestré škály úderů, hrát herní cvičení bez trenéra resp. pouze za jeho asistence a již po relativně krátké době tréninku hrát zajímavé cvičné zápasy. Toto je s normálními míči, z důvodů jejich váhy a vysokého odskoku , velmi problematické. Při hře s normálními míči, končí většina bodů tím, že míč jednoho hráče přeskočí, popřípadě že jeden z hráčů zahraje "nechychatelně rychlý úder", bez jakéhokoli taktického záměru, kamkoli do soupeřovy poloviny.
Zkrácení zápasu na jeden set, tzn. na cca. 30-45 min., odpovídá zhruba době po jakou jsou děti v tomto věku schopny udržet koncentraci. ( Podobně dlouho trvají utkání této věkové kategorie i v jiných sportech ).


                        Babytenisti 2014
box