Dětský tenisový klub Skuteč - 

ODDÍLOVÉ TURNAJE A SOUTĚŽE DRUŽSTEV 2014-
MINITENIS
(ročníky 2007 - a mladší)

Na této stránce se dozvíte termíny a všechny informace o našich turnajích a soutěžích jednotlivců i družstev kategorie MINITENIS chystaných v letošním roce. 
A samozřejmě také jejich výsledky.

VÝCHODOČESKÉ SOUTĚŽE DRUŽSTEV 2014:  
Do Východočeského přeboru družstev(Memoriálu Zdeňka Kocmana) v kategorii Minitenis jsme letos přihlásili jedno družstvo. Podrobný rozpis najdete zde!
Včetně našeho týmu se letošní soutěže družstev minitenistů účastní celkem 26 VČ družstev, které byly rozděleny do šesti skupin. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny Pardubicko C!
 Ve skupinách se utká každý s každým dvakrát a dva nejlepší z každé skupiny pak postupují do vyřazovací části(play off).
 Jednotlivá utkání se skládají vždy z osmi dvouher na minitenisovém kurtu (hraje se dle pravidel minitenisu) a k uskutečnění utkání je potřeba minimální počet čtyř hráčů. V případě že po osmi dvouhrách bude stav utkání 4:4, rozhoduje o vítězi zápasu poměr získaných setů, případně pak i jednotlivých míčů. Utkání se hrají zpravidla od 14:00! Hrací den je obvykle neděle!
Nominaci na utkání určí vždy v týdnu před daným zápasem kapitán družstva a jeho zástupce a to s přihlédnutím k tréninkové docházce a tím související aktuální výkonnosti! 

 Soupiska družstva Minitenisu 2014       
 Votava Adam(2007), Rybenský Deniz(2007), Zavoral Oliver(2007), Wohlinová Rozálie(2007)
náhradníci -  Paulus Matyáš(2008), Krčil David(2008), Kunhart Jan(2008), Gardhamová Klára(2008)
 Kapitán družstva - Wohlinová Barbora(tel: 730825294)
 Zástupce kapitána - Votavová Eva(tel: 774857060)
    
Termíny utkání družstva Minitenistů(v každém termínu budou sehrána vždy dvě utkání se stejným soupeřem)       
neděle 11.května - Svitavy - DTK Skuteč 7:1 a 8:0
neděle 25.května - DTK Skuteč - Polička 0:8 a 0:8
neděle 1.června - DTK Skuteč - Moravská Třebová B 8:0 a 6:2


 
OFICIÁLNÍ TURNAJE JEDNOTLIVCŮ V KALENDÁŘI ČTS: 
   
      
   
- INFO pro rodiče: Na webových stránkách ČTS již naleznete také program individuálních turnajů pod hlavičkou ČTS, kterých se může zúčastnit kterýkoli registrovaný člen našeho oddílu a to dle své libosti!  Pro každého hráče, který je už schopen poměřovat své síly s hráči z jiných oddílů a který má chuť či ambice se i nadále zlepšovat, je každá účast na takovémto turnaji obrovskou herní i psychickou zkušeností... Což potvrzují i výsledky všech našich hráčů, kteří se těchto turnajů pravidelně zúčastňují...  ZDE si můžete prohlédnout všechny aktuálně pořádané turnaje minitenistů pod hlavičkou ČTS. Přihlásit na turnaj se můžete sami nebo prostřednictvím vedoucího Vašeho družstva, u kterého si také můžete zjistit Vaše přihlašovací údaje... 

   - POZOR! Letos také pořádáme oficiální turnaj minitenistů, zařazený do kalendáře ČTS! Očekáváme proto maximální účast našich tenistů na námi pořádaném turnaji a to i těch, kteří jinak na přespolní turnaje nejezdí! Kdy jindy by se měli takovéhoto turnaje zúčastnit, když né právě na domácích kurtech? Podotýkáme, že obvyklé startovné na letních turnajích této kategorie je 200,-Kč! Hráči DTK Skuteč se zaplaceným členským příspěvkem se však mohou zúčastnit našeho domácího turnaje bez zaplacení startovného!
   
 28.9. - DTK SKUTEČ CUP - (účast našich hráčů -minitenistů -na turnaji je dobrovolně povinná, bez nutnosti zaplaceného startovného)

Co je to minitenis?

Minitenis je "zmenšený tenis" umožňující dětem ve věku od šesti let (popř. i mladším) hrát tenis podobně jako hrají dospělí na normálním kurtu. Minikurt je menší a má nižší síť. Míče na minitenis jsou lehčí a měkčí, ke hraní se používají kratší a lehčí rakety.

Minitenis je vhodný:
- jako soutěžní kategorie pro děti 6-7 let
- jako metodický prostředek výuky tenisu pro děti do 10ti let

Proč minitenis? 

Minitenis umožňuje i šestiletým dětem trénink prakticky všech úderů a herních činností, což by bylo na "normálním" dvorci s "normálními" míči vyloučeno. Obrovskou výhodou je, že děti mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec jako dospělí na dvorec normální. ( Zkuste hrát tenis přes síť, kterou máte ve výšce očí! )

Většina dětí je tak po několika týdnech, eventuelně měsících tréninku schopna hrát cvičné minitenisové zápasy. To je pro ně velkou motivační pobídkou a zvětšuje se tím pravděpodobnost, že děti nepřejdou k jiným sportům. Zároveň si tím automaticky začínají vštěpovat základní taktické návyky.


                        MINITENISTI   box 2014